Silniki zaburtowe do łodzi z serii OptiMax ze stajni Mercury

optimax 90 100 x 150Przez więcej niż dekadę wyprzedzają konkurencję na całej linii. Dzięki zastosowaniu sprawdzonej konstrukcji układu korbowo-tłokowego i bezkonkurencyjnego bezpośredniego wtrysku mieszanki paliwowo powietrznej do cylindra silniki OptiMax są oszczędne i niezawodne.

Silniki dwusuwowe kojarzą się z głośnymi, kopcącymi, śmierdzącymi i przestarzałymi konstrukcjami z poprzedniej epoki. Inżynierowie Mercurego pozbyli się wszystkich tych wad i pozostawili to co w silniku dwusuwowym najlepszego:

Tłoki w górę i w dół…

czyli istota pracy silnika dwusuwowego. Te dwa suwy na cykl pracy silnika dają prostą i lekką konstrukcję a przy tym nieosiągalną dla silników czterosuwowych dynamikę. Jeżeli doda się jeszcze do tego bezkonkurencyjny i pozbawiony wad ze starych konstrukcji gaźnikowych system zasilania silnika, można powiedzieć, że uzyskujemy silnik bez mała idealny.

Dlaczego system bezpośredniego wtrysku mieszanki Mercurego jest tak bezkonkurencyjny?

Istota jak zwykle tkwi w szczególe. Tym a właściwie tymi szczegółami są miniaturowe cząsteczki paliwa, perfekcyjnie wymieszane z powietrzem i precyzyjnie dawkowane. Dzięki temu silnik osiąga większą sprawność czyli mniejsze zużycie paliwa, czystsze spaliny i większe osiągi.

Jeżeli więc zależy Państwu na dynamicznym, bezawaryjnym i spełniającym wyśrubowane normy emisji spalin silniku zaburtowym to ta konstrukcja jest właśnie dla Państwa.

Silniki do łodzi Mercurego z serii OptiMax oferowane są w w przedziałach mocy od 75 – 250 KM z dwóch pojemności. Silniki 75 – 125KM to silniki rzędowe 3 cylindrowe o pojemności 1526 cm3 i masie około 170 kg natomiast silniki 135-250KM to siniki V6 o pojemności 2507 cm3 i masie ok 195 kg.

Tak duża paleta silników pozwala praktycznie każdemu wybrać OPTymalny dla siebie silniki, aby osiągnąć MAXimum zadowolenia.

Zainteresowany naszą ofertą?

Używamy Cookies i podobnych technologii m.in. w celach świadczenia usług, reklamy, statystyk. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.Polityka prywantności
+